Рідна мова має вирішальне значення для допомагання передусім дітям, які усвідомлено використовують мову для спілкування. Дети, які не досягли належного мовленнєвого розвитку в ранньому віці, мають великі проблеми надолужувати те, що їм бракує в майбутньому. Актуальність аналізованої теми полягає в тому, що розвиток мовлення дітей дошкільного віку має вирішальне значення для їх адаптації та прояву в соціумі. Дидактичні ігри, різновид ігрової діяльності, допомагають дітям дошкільного віку розвивати свій словниковий запас. У ранньому віці важливо розвивати мовну активність і пізнавальні інтереси дитини, а також навчати її самостійно використовувати словниковий запас. На спеціалізованому сайті Anelok представлені дидактичні ігри купити які ви можете за приємними цінами. Вихователі та дошкільнята можуть отримати високоякісний навчальний матеріал в електронному вигляді.
Що таке дидактична гра?
Незамінний засіб навчання дітей у подоланні різних труднощів як у розумовій та і моральній діяльності. Ці ігри приховують у собі великі можливості виховного впливу на дітей дошкільного віку. Чим змістовніша ігрова дія, тим активніше діє дитина. А це дає можливість вихователю формувати взаємини дітей: вміння діяти по черзі відповідно до правил гри, враховувати бажання учасників гри, допомагати товаришам у складнощах. У ході гри є можливість добиватися прояву ініціативи кожною дитиною у досягненні поставленої мети. Однак ці якості особистості не виховуються в дитині власними силами, їх потрібно формувати поступово.
Основу дидактичної гри становить органічний взаємозв'язок діяльності та засвоєння знань на основі ігрової форми. Як форма навчання дидактичні ігри для розвитку зв'язного мовлення мають два напрямки:
- Безпосередньо освітня діяльність (пізнавальна)
- Ігрова (захоплююча).
Вихователь одночасно є і учителем, і учасником гри. Він навчає та грає, а діти граючи, навчаються. Дидактичні ігри виконують дві основні функції:
- Навчальну. Ця функція досягається за рахунок проблемного змісту гри та дидактичної мети. В ігровій ситуації дидактична ціль ставиться перед дітьми у формі ігрового завдання.
- Розвиваючу. Мета полягає в тому, що дитина починає формувати вміння підкорятися правилам, так як від точності їх дотримання залежить і результат гри.
Ігрові завдання визначають характер ігрових процесів. Наявність правил допомагає здійснити ігрові дії та вирішити ігрове завдання. Таким чином, дитина у грі вчиться ненавмисно. Ця властивість гри – навчати та розвивати дитину через ігровий задум, дії та правила – автодидактизм. В інтернет-магазині Anelok ви можете придбати дидактичні ігри на розвиток мовлення за доступною ціною. Тут завжди є гідні пропозиції для комплексного оснащення дитячих садків. Якщо ви не можете знайти дидактичні ігри на звуки, скористайтеся пошуком на сайті або задайте ваше запитання фахівцям по телефону.
Як дидактичні ігри допомагають дітям у розвитку
Основна особливість дидактичних ігор – навчальна. Поєднання в дидактичних іграх навчальної задачі, наявність готового змісту та правила дає можливість вихователю планомірніше використовувати розваги для розумового виховання молодших дошкільнят. Говорячи про значення дидактичних ігор, слід зазначити, що вони:
- є засобом виховання, з їхньою допомогою вихователь впливає на всі сторони особистості дитини: на свідомість, почуття, волю, відносини, вчинки та поведінку взагалі;
- виконують навчальну функцію, є засобом початкового навчання дошкільнят, розумового виховання;
- діти починають відображати навколишнє життя і пізнають ті чи інші доступні для їхнього сприйняття і розуміння факти та явища. Наприклад, дидактичні ігри для розвитку мовлення 3 роки формують у дітей правильне ставлення до предметів та явищ навколишнього світу, систематизують та поглиблюють знання про рідний край, людей різних професій, уявлення про трудову діяльність дорослих;
- розвивають сенсорні здібності дітей за допомогою ігор щодо ознайомлення дітей з кольором, формою, величиною предметів;
- розвивають мовлення дітей: розширюється і активізується словник, формується правильна звуковимова, розвивається зв'язне мовлення, вміння правильно висловлювати свої думки;
- формують моральні уявлення про дбайливе ставлення до навколишніх предметів, іграшок як результатів праці дорослих, про норми поведінки, а також про позитивні та негативні якості особистості;
- виховують повагу до людини, викликають інтерес до праці, бажання самим трудитися;
- своїм мальовничим оформленням, художнім виконанням розвивають естетичний смак;
- сприяють фізичному розвитку: викликають позитивний емоційний підйом хороше самопочуття; розвивається та зміцнюється дрібна мускулатура рук.
Гра – важливий засіб естетичного виховання дошкільнят, оскільки у цій діяльності проявляється та розвивається творча уява, здатність до задуму, розвивається ритм та краса рухів. Продумані спеціалістами дидактичні ігри для дітей з затримкою мовленнєвого розвитку допомагають формуванню художнього смаку. Вашій увазі представляється інтернет-магазин Anelok, де ви можете купити недорого дидактичні ігри з грамоти складені професійною майстринею Оленою Білик. Таким чином, Всі матеріали пов'язані з усіма сторонами виховної та освітньої роботи дитячого садка. У ньому відбиваються і розвиваються знання і вміння, отримані під час занять, закріплюються правила поведінки, яких привчають дітей у житті.